
Vorige week mocht ik als consulent voor het CCE op pad, dit keer bij een team in de ouderenzorg. Samen met het team, de gedragsdeskundige en de manager gingen we in gesprek over de dilemma’s die zij dagelijks tegenkomen — in hun werk én in de samenwerking.
Ik stelde twee eenvoudige vragen:
1) Welke dillema’s kom je tegen in het dagelijks werk?
2) Welke dillema’s ervaar je in de samenwerking?
De flip-overs raakte snel vol. Geen discussie, alleen ophalen, voorlezen en elkaar vragen stellen. Want: als iemand het als dilemma ervaart, dan is dat zo. Punt.
Daarna kwam de vervolgvraag:
“Van welk dilemma ga jij een probleem maken?”
Dat klinkt dramatisch maar het voordeel van problemen is dat je ze kunt oplossen.
Een dilemma blijft vaak zweven.
En wat gebeurde er toen?
In twee groepen maakten we een top 5 en gingen aan de slag met concrete oplossingen. Binnen een kwartier werden er acties bedacht die meteen opgepakt konden worden.
In de gesprekken kwamen belangrijke thema’s boven als communicatie, feedback en onduidelijkheid in rol, taak en verantwoordelijkheid. Daar is het team direct mee aan de slag gegaan.
Het mooiste wat we vooral merkte: “er ontstond openheid en vertrouwen.
Er werd naar elkaar geluisterd en er werden mooie vragen gesteld. Zo simpel kan het dus zijn.
Mijn tip:
🔹 Haal dilemma’s op
🔹 Maak er problemen van
🔹 Ga aan de slag met wat nú al kan
Je werkt in een korte tijd direct aan vertrouwen, verbinding en afstemming.
Het enige wat je nodig hebt is tijd, zo’n 2,5 uur en iemand die het proces stuurt.
O ja, en wat stiften en flip-overs.
Voor de dillema’s over samenwerking heb ik een blanco praatplaat gebruikt.
Deze is gratis te downloaden op onze site. Hoef je niets voor te doen of achter te laten.
👉 de praatplaten
Kan ik je ondersteunen of heb je andere vragen? Neem gerust contact op.
Deze ervaring opslaan en gebruiken binnen je team?
Klik op de blauwe button en sla het PDF bestand op.

René van Koningsbruggen
René van Koningsbruggen is mede-eigenaar van blanco-organisatieontwikkeling en een ervaren Triple-C trainer. Hij begeleidt teams en organisaties binnen de complexe zorg, met een focus op het creëren van perspectief en ontwikkeling. Zijn aanpak is optimistisch, kritisch en sensitief, waarbij hij uitgaat van vertrouwen en de overtuiging dat ieder mens handelt vanuit de juiste intentie. René’s missie is om beweging te brengen waar het vastloopt en zichzelf uiteindelijk overbodig te maken.
Meer kennis over dit onderwerp opdoen?
Blanco-organisatieontwikkeling creëert beweging in teams en organisaties in de complexe zorg. Wij maken ontwikkeling en perspectief mogelijk voor cliënt en zorgprofessional in een context waar onvoorwaardelijke ondersteuning en menswaardigheid voorop staat.
Verander de wereld, begin bij jezelf
Dit uitgangspunt zorgt ervoor dat we naar onszelf kijken om te veranderen. Kijk niet eerst …
> Lees de blogDoe normaal, dan doe je al gek genoeg
Onno bespreekt het “Zie-je-wel-lisme”, waarbij overtuigingen het gedrag sturen, en hoe dit invloed heeft op …
> Lees de ervaringOntwikkeling en perspectief is altijd mogelijk, ook als het onmogelijk is | Deel 1: Werken aan vertrouwen
In een serieblogs geeft René een heldere boodschap aan zorgprofessionals: ‘Ontwikkeling en perspectief is áltijd …
> Lees de blog